DUO29-050
search
DUO29-050
DUO29-050
DUO29-050
DUO29-050
search
SKU: H10037
EAN: 3662009011622
Contestage - DUO29-050
Ladder aluminium truss, W 290 mm, L 50 cm
- 31%
items in stock in our European supplier's warehouse
Unfortunately, the quantity you have selected exceeds the amount available in stock.
Condition: New
Available
delivery is available for this product.
This item is currently in stock and will be shipped from our supplier's warehouse in Europe.
Product Details
290 mm ladder truss of 50 cm lenght. ISO DIN 4113 and TÜV certified. Made in aluminium alloy (EN AW 6082 T6, diameter 50 mm, thickness 2 mm).
Technical characteristics
  • 50 mm tubes
  • 16 mm braces
  • Distance between each tube: 240 mm
  • Can be assembled with conical connectors and pins
  • Width: 290 mm