DUO29-050 blk
search
DUO29-050 blk
DUO29-050 blk
search
SKU: H11313
EAN: 3662009024158
Contestage - DUO29-050 blk
290 mm aluminium ladder - Length: 50 cm black
- 28%
Unfortunately, the quantity you have selected exceeds the amount available in stock.
Condition: New
Not available.
delivery is not available for this product.
Product Details
290 mm ladder truss of 50 cm lenght. ISO DIN 4113 and TÜV certified. Made in aluminium alloy (EN AW 6082 T6, diameter 50 mm, thickness 2 mm). Conical connectors and pins for quick set up and disassembling. Safe, stable and resistant installation guaranteed. Suitable for stage structures, exhibition booths, concert and DJ stages, theaters, discoteques, lounges, gardens and outdoor events. Supplied with 1 x connection kit. black finish
  • 50 mm tubes
  • 16 mm threads
  • Scale of 240 mm distance between each tube (290 mm outside)
  • Taper pin and key assembly
  • Section: 290 mm